Himki slavio u Istanbulu, Planinić zabijao i asistirao

Košarkaši Himkija bili su uspješni u prvom nastupu u Topu 16 Eurolige. Momčad za koju igraju Zoran Planinić i Krešimir Lončar proslavila je pobjedu protiv Bešiktaša u Istanbulu, s povratkom nakon što su domaći rano u drugoj četvrtini imali 12 poena prednosti…

Poslije vrlo dobrih nastupa u prvom krugu, Himki je nastavio na sličan način i na početku Topa 16 košarkaške Eurolige. Momčad iz Moskovske oblasti je u Istanbulu s 80:75 bila jača od domaćeg Bešiktaša, uz još jednu lijepu predstavu Zorana Planinića, koji je ovog četvrtka imao 13 poena i devet asistencija, sa 6/12 iz igre. Pridodao je i pet skokova.

Krešimir Lončar završio je s osam poena u pobjedničkoj momčadi, dok je Damir Markota imao šest poena, osam skokova, po četiri asistencije i osvojene lopte za Bešiktaš. No, mučio ga je šut iz igre, s 3/11, 0/5 za tricu.

Domaći su kontrolirali rezultat u prvoj i na početku druge četvrtine, uz trice Patricka Christophera i Muratcana Gülera u odmaku do 26:14 na ulasku u 12. minutu. No, Himkiju nije trebalo dugo vremena za povratak u egal, a ubačajem K.C.-a Riversa četiri i pol minute do poluvremena došli su i do vodstva (34:32).

Gosti su u završnici druge četvrtine odmaknuli do sedam poena prednosti, a nakon približavanja domaćina u prvom dijelu treće dionice, novi Himkijev nalet dogodio se bijegom do 65:53 u 28. minuti. U tom razdoblju istaknuo se Vitalij Fridzon, koji je zabio tri trice, dvije uzastopne nakon 59:53.

Približivši se na 67:64 sedam i pol minuta do kraja, Bešiktaš je učinio četvrtu četvrtinu nešto zanimljivijom, ali nisu mogli bliže od tih -3 iz 33. minute. Poslije smanjenja na 79:73 nešto manje od dvije minute prije posljednje sirene, domaći su zabili još samo jednom, ubačajem Daniela Ewinga kada je sve već bilo riješeno, za smanjenje na 80:75 sekundu do kraja.

Vitalij Fridzon završio je s 20 poena, po pet skokova i osvojenih lopti, a Paul Davis sa 17 poena i četiri skoka za Himki. Domaće su vodili Patrick Christopher (20 poena), Daniel Ewing (15 poena) i Curtis Jerrells (12 poena, pet asistencija).