Hrvatska proigrala u završnici, svladala Katar i osvojila Croatia kup

HRVATSKA – KATAR 33:28 (15:17)

Suci: Cindrić/Gonzurek

Hrvatska: Marin Šego (5 obrana), Matej Ašanin (6 obrana), Marino Marić 3, Domagoj Duvnjak, Matej Hrstić 2, Luka Stepančić 5, Zlatko Horvat 3, Josip Šarac, Igor Karačić, Josip Vekić, Željko Musa 1, Marko Mamić 1, Luka Cindrić 8(5), Vlado Matanović 3, David Mandić 2, Valentino Ravnić 1, Ivan Martinović 1, Marin Šipić 3

Katar: Danijel Šarić, Mohamed Abidi (6 obrana), Rasheed Olukulne Yusuff (7 obrana), Hassan Awad Mabrouk, Ahmad Mohammed Madadi 3, Rafael Dacosta Capote 3, Frankis Carol Marzo 8, Abdelrahman Tarek Abdalla 2, Mahmoud Ahmed Hassaballa 1, Marwane Ali Sassi 1, Allaedine Nabel Berrached 1, Yassine Binhammadi Sami 1, Youssef Ben Ali 7, Anis Benabdulrazaq Zouaoui 1, Hani Marwan Kakhi, Ameen Mowafak Zakkar

Isključenja: Hrvatska 4 minute (Mandić, Marić), Katar 6 minuta (Capote, Abdalla, Ben Ali)

Sedmerci: Hrvatska 5/6 (Cindrić 5/5, Karačić 0/1), Katar 0/3 (Madadi 0/1, Zouaoui 0/1, Berrached 0/1)

Kretanje rezultata: 1:0 Mandić, 1:1 Capote, 2:1 Mandić, 2:2 Marzo, 3:2 Cindrić (7m), 3:3 Sami, 4:3 Horvat, 5:3 Musa, 5:4 Capote, 5:5 Madadi, 6:5 Stepančić, 6:6 Hassaballa, 6:7 Ben Ali, 7:7 Šipić, 8:7 Mamić, 9:7 Stepančić, 9:8 Marzo, 9:9 Marzo, 10:9 Horvat, 10:10 Marzo, 11:10 Martinović, 11:11 Marzo, 12:11 Hrstić, 12:12 Zouaoui, 13:12 Hrstić, 13:13 Abdalla, 13:14 Ben Ali, 14:14 Cindrić (7m), 14:15 Abdalla, 15:15 Ravnić, 15:16 Ben Ali, 15:17 Ben Ali

Drugo poluvrijeme: 15:18 Capote, 16:18 Cindrić, 17:18 Cindrić, 17:19 Marzo, 18:19 Stepančić, 18:20 Ben Ali, 19:20 Cindrić (7m), 20:20 Horvat, 20:21 Madadi, 20:22 Marzo, 21:22 Cindrić (7m), 21:23 Madadi, 22:23 Cindrić, 22:24 Sassi, 23:24 Stepančić, 24:24 Matanović, 25:24 Šipić, 26:24 Marić, 26:25 Ben Ali, 27:25 Marić, 28:25 Matanović, 28:26 Marzo, 29:26 Šipić, 30:26 Marić, 31:26 Stepančić, 31:27 Ben Ali, 32:27 Cindrić (7m), 33:27 Matanović, 33:28 Berrached

Hrvatska rukometna reprezentacija s pobjedničkim okusom odlazi na Europsko prvenstvo. Odigrala je nešto bolje nego protiv Bosne i Hercegovine dan ranije, još uvijek to nije neka posebno kvalitetna predstava, ali zadnjih desetak minuta ipak pokazuju da Hrvatska može odigrati kvalitetno, a sada preostaje da to produži na više minuta na Euru.

Iako nije ugodno kada se uoči velikog natjecanja ne igra dobro i kada se pronalaze brojne lošije strane, puno je važnije kako će to izgledati na Prvenstvu. Svi se jako dobro sjećamo onog katastrofalnog poraza Hrvatske na kraju priprema za Europsko prvenstvo u Poljskoj kada je Slovenija u Kopru slavila 32:17 pa je priča na Euru bila drugačija.

No posla ima još puno, Lino Červar mora raditi i na obrani i na napadu, ali u ovih nekoliko dana može se napredovati i podići kvalitetu igre. Dobra je stvar što je skupina konkurentna, ali ne i nemoguće zahtjevna i kroz prvu fazu natjecanja Hrvatska će dodatno rasti.

Protiv Katarana Hrvatska je u prvom poluvremenu imala dosta problema, Marzo s vanjskih pozicija, Ben Ali s crte i Katar je na odmor odnio vodstvo 17:15.

Dugo je Hrvatska i u drugom dijelu tražila pravi ritam i tek u drugoj polovici drugog poluvremena okrenula je priču u svoju korist, prelomila susret i otišla do pobjede.

Sve se poklopilo s nešto boljom igrom u obrani, Ašanin je dodao nešto obrana i uz nekoliko lakih golova Hrvatska je upisala pobjedu.

Imala je i dan ranije protiv BiH prednost od četiri pogotka, tada je to prosula, ali ovdje je ipak zadržala vodstvo i slavila s 33:28.