Ivan Dodig bez većih problema preskočio prvu prepreku u glavnom ždrijebu Brisbanea

Ivan Dodig iskoristio je dobar ždrijeb na otvaranju glavnog ždrijeba u Brisbaneu. Pobjede u kvalifikacijama donijele su mu ulazak u glavni turnir gdje ga je čekao kvalifikant, 813. igrač svijeta, Australac Oliver Anderson. Velika nada australskog tenisa, 17-godišnji Anderson ipak nije imao previše šanse protiv Dodiga i prošao je slično kao još jedan mladi australski tenisač Omar Jasika kojeg je Dodig također lakoćom svladao u kvalifikacijama.

Anderson je u kvalifikacijama svladao Smyczeka i Novikova, igrače s dosta iskustva s Challenger razine, no Dodig je ipak bio previsoka prepreka.

Već ulazak u meč pokazao je da će mladi Australac biti u problemima, Dodig je krenuo s 3:0 i bez ikakvih problema uzeo prvi set sa 6:3. U drugom setu imao je još lakši posao, dva puta je oduzeo servis protivniku te sa 6:3, 6:2 izborio nastup u drugom kolu.

Tamo ga očekuje puno teži protivnik, igrat će protiv četvrtog nositelja Kanađanina Miloša Raonića kojeg je već pobjeđivao, a posljednji meč odigrali su prije više od dvije godine u Tokiju gdje je Raonić u polufinalu bio uspješniji sa 7:6, 6:1.