Ivan Dodig uz 33 asa i 17 spašenih break lopti do trećeg kola u Melbourneu

Hrvatski tenis imat će dva muška predstavnika u trećem kolu Australian Opena. Marinu Čiliću pridružio se Ivan Dodig, koji je poslije pet setova izbacio Finca Jarkka Nieminena i došao do svog najboljeg rezultata na Grand Slam turnirima…

Nakon pet bezuspješnih pokušaja, Ivan Dodig napokon je uspio slaviti u dvoboju drugog kola na Grand Slamu. Sa 6:3, 6:7 (4), 6:3, 6:7 (4), 6:1 pobijedio je Jarkka Nieminena i ostvario svoj najbolji rezultat na turnirima iz ove kategorije. Na tom putu, u meču koji je trajao tri sata i deset minuta, 28-godišnji Međugorac ispalio je 33 asa i spasio 17 break prilika Nieminena, koji je samo jednom uspio oduzeti servis hrvatskom tenisaču.

S druge strane, Dodig je realizirao pet od deset svojih prilika.

U odlučujućem petom setu Dodig je odjurio na 3:0, no njegova prednost došla je na veliko iskušenje kod 3:1. Nieminen je tada imao 15-40, ali nije realizirao ni jednu od te dvije prilike. Novu šansu za povratak u meč nije dobio. Ne samo to, Dodig je kod 4:1 napravio i drugi break, kojim je potvrdio svoju pobjedu.

31-godišnji Finac u prvom je kolu izbacio 19. nositelja Tommyja Haasa u napornih pet setova pa izgleda da nije imao dovoljno snage za još jedan maraton. Pogotovo ne protiv raspoloženog Dodiga.

Drugi hrvatski “reket” u trećem kolu igra protiv devetog nositelja Richarda Gasqueta, koji se lako obračunao s Alejandrom Fallom (6:3, 6:2, 6:2).

Ovom pobjedom Dodig je zaradio 90 bodova za ATP ljestvicu, s kojima bi trebao napredovati od trenutne 74. do otprilike 57. pozicije. Eventualna pobjeda nad Gasquetom “gurnula” bi ga u Top 50.