Ivan Dodig za samo sat vremena oprostio se od turnira u Metzu

Ivan Dodig ne može biti zadovoljan svojim nastupom na turniru u Metzu. Prvo kolo donijelo mu je Joaa Sousu, šestog nositelja koji ga je svladao vrlo brzo za svega sat vremena.

Hrvatski tenisač vrlo loše je servirao, imao je tek 37 posto ubačaja prvog servisa, a Sousa je to znao kazniti i u svakom setu po dva puta oduzeo je Dodigu servis i stigao do drugog kola.

U prvom setu Dodig je imao priliku odmah na početku kada je u drugom gemu stigao do 0:40, nije uspio realizirati čak četiri break lopte u tom gemu i nakon toga je krenuo pad. Izgubio je naredna dva servis gema, prvi set sa 6:2, a pad se nastavio i u drugom.

Izdržao je do 2:2 u drugom setu nakon čega više nije osvojio niti jedan gem te je završio sa svojim nastupom u Metzu.

Sousa je bio puno opasniji na reternu, Dodig je osvojio samo 12 poena na servisu protivnika i nije imao šanse. U drugom kolu Portugalac će igrati protiv Nizozemca Igora Sijslinga.