Dodig i Polašek projurili u drugo kolo Roland-Garrosa

Peti nositelji ovogodišnjeg izdanja Roland-Garrosa, Ivan Dodig i Filip Polašek lakoćom su izborili prolaz u drugo kolo konkurencije parova. Njihovi prvi protivnici bili su Henri Kontinen i Jan-Lennard Struff, ali Dodig i Polašek rutinski su slavili.

Za pobjedu im je trebalo manje od 75 minuta i pritom su ispustili samo četiri gema. Očekivao se teži posao, Kontinen i Struff su dobar par koji je ove godine igrao finale Rotterdama, polufinale Dubaija i četvrtfinale Australian Opena, ali Dodig i Polašek bili su raspoloženiji.

Prvi set odlučio je jedan break. Kontinen i Struff imali su svoje dvije prilike u trećem gemu, nisu ih iskoristili, a onda u narednom Dodig i Polašeg svoju priliku jesu iskoristili. Kod 4:2 Finac i Nijemac imali su još jednu break loptu, ponovno su ostali kratki i na kraju su izgubili set sa 6:3.

Drugi set bio je gotovo 20 minuta kraći, Kontinen i Struff uzeli su prvi gem pa nakon toga izgubili svih šest narednih i upisali poraz.

U drugom kolu Dodiga i Polašeka očekuje dvoboj protiv boljih iz meča između litavsko-japanske kombinacije Berankis/Nishioka i slovensko-češke kombinacije Bedene/Novak.

Roland-Garros, prvo kolo parova:
Ivan Dodig/Filip Polašek (Hrvatska/Slovačka, 5) – Henri Kontienen/Jan-Lennard Struff (Finska/Njemačka) 6:3, 6:1