Ivica Zubac vrlo dobar u porazu Lakersa

Sinoćnjim utakmicama između Golden State Warriorsa i Denver Nuggetsa te Los Angeles Lakersa i Minnesota Timberwolvesa započela je NBA predsezona. Nuggetsi su svladali aktualne prvake dok su Timberwolvesi bili bolji od Lakersa uz vrlo dobar nastup Ivice Zupca…

Novu NBA predsezonu na svom su parketu otvorili Golden State Warriorsi protiv Denver Nuggetsa. Zakazala je trica kod aktualnih prvaka, Nuggetsi su došli do pobjede 108:102.
Čak i unatoč mizernih 12 posto šuta za tri poena Warriorsi su se dobro držali u egalu, ali bez trice nije išlo (Denver je šutirao tri poena 46 posto). Nuggetsi su se odvojili u trećoj četvrtini, izgradili prednost od 13 poena i tu prednost zadržali do kraja susreta.

Paul Millsap je predvodio goste s 22 poena (7/11 iz igre, 4/4 slobodna), 11 skokova i dvije asistencije. Odličan doprinos s klupe pridodao je Emmanuel Mudiay, koji je u 28 minuta na parketu ubacio 19 koševa uz šest asistencija. Nikola Jokić (6 skokova) i Mason Plumlee (10 skokova) dodali su po 12 poena.
Tek su trojica Warriorsa bila dvoznamenkasta, radi se o očekivanom trojcu Durant – Curry – Thompson. Odigrali su po nešto više od 20 minuta, Durant je utakmicu završio s deset poena i četiri skoka, tricu je šutirao 0/5. Curry je ubilježio 11 koševa i četiri skoka, uz šut za tri poena 1/7. Thompson je ispucao samo dva šuta s linije tri poena i oba promašio, utakmicu je završio s deset koševa.

Drugu utakmicu predsezone u Honda Centeru u Anaheimu odigrali su “domaćini” Los Angeles Lakersi i Minnesota Timberwolvesi. Uz susret s Timberwolvesima Lakersi će još jednu domaću utakmicu odigrati u Anaheimu, nakon čega se vraćaju u Staples.
Sve su oči bile uprte u mladog Lonza Balla, koji sinoć nije impresionirao, iako je pokazao da je igrač oko kojega Lakersi moraju graditi franšizu u budućnosti.
Do pobjede su došli Timberwolvesi, 108:99. Držali su se Lakersi do polovice druge četvrtine nakon čega se gosti odvajaju i bez većih problema održavaju prednost do kraja.
Najbolji kod Wolvesa bio je Shabazz Muhammad s 22 koša i šest skokova. 18 poena i devet skokova dodao je Taj Gibson, dok se Karl-Anthony Towns zaustavio na 15 poena i šest skokova u 21 minuti provedenoj na parketu.
Kod Lakersa valja istaknuti 19 koševa i pet skokova Kylea Kuzme, Julius Randle dodao je 15 koševa i sedam skokova. Lonzo Ball nije bio šuterski raspoložen, odigrao je uvjerljivo najviše, čak 36 minuta, i za to vrijeme upisao pet koševa (šut 2/9), sedam skokova, osam asistencija i dvije ukradene lopte.
Vrlo dobar nastup ubilježio je Ivica Zubac, čiji je napredak u odnosu na Ljetnu ligu više nego očit, iako mjesta za napredak još uvijek ima dosta. Ivica je na parketu proveo 19 minuta i upisao devet koševa (1/2 za 1, 4/5 za 2, 0/1 za 3), pet skokova, dvije asistencije i dvije blokade.