Mandžo, Doko i Cvitković napunile Respektovu mrežu

U petom kolu Prve ženske nogometne lige FBiH – skupina Jug, nogometašice ŽNK Brotnjo pobijedile su ŠF Respekt. Čitlučanke su upisale tri nova boda pobijedivši na domaćem terenu gošće iz Sarajeva rezultatom 7:1.

Domaće igračice povele su u 26. minuti pogotkom Marije Doko, a deset minuta kasnije na 2:0 povisila je Ivana Cvitković.

Nogometašice ŽNK Brotnjo u prvom su poluvremenu postigle dva pogotka premda su stvorile mnogo prilika, no u nastavku su bila znatno učinkovitije.

Vesna Mandžo postigla je ti pogotka u nizu (51′, 56′ i 72′), svoj drugi pogodak na utakmici Marija Doko postigla je u 76. minuti, dok je Mandžo svoj četvrti pogodak postigla u 86. minuti.

Gošće iz Sarajevu nagrađene su za trud u posljednjoj minuti utakmice prelijepim pogotkom Belme Brajlović.

ŽNK Brotnjo: Dugandžić, Bevanda (od 85. M. Ćemeraš), K. Barbarić, Milićević (od 80. S. Ćemeraš), N. Barbarić, Mandžo, Doko, Kolobarić (od 58. Primorac), Vekić (od 85. Zekušić), Cvitković (od 46. Miletić), Soldo.

ŠF Respekt: Alić, Brajlović, Salihović (od 75. Sejdić), Fazlić, Bektešević (od 46. Uzunović), Parnica (od 67. Aljukić), Aljević, Hrustanpašić, Klino, Dedić (od 51. Komarica), Bukvić (od 75. Šipovac).