Marin Čilić bez polufinala Tokija, Kei Nishikori slavio preokretom

Marin Čilić zaustavljen je u četvrtfinalu ATP turnira u Tokiju. Uspješniji je bio drugi nositelj Kei Nishikori koji ga je svladao s 3:6, 7:5, 6:3…

Nakon što je u prvom kolu eliminirao Bornu Ćorića, Kei Nishikori bio je koban i za Marina Čilića. Marin mu je prepustio meč, u završnici drugog seta Nishikori je okrenuo sve na svoju stranu i otišao do pobjede.

Čilić je tako upisao i drugi poraz od Nishikorija ove godine nakon što je uzeo prvi set. Slično se dogodilo u Washingtonu gdje je Japanac došao do preokreta.

Ovdje je Marin odigrao vrlo dobar prvi set u kojem je kod 3:2 po prvi puta stvorio pritisak na servisu protivnika, došao do 15:40 i ubrzo i breaka. Do kraja seta obojica su bez većih problema čuvali svoj servis i Marin uzima set sa 6:3.

Drugi set protekao je u ravnopravnoj igri, jedina break lopta do same završnice bila je ona Čilićeva u drugom gemu da bi u završnici seta Marin izgubio servis te automatski i set sa 7:5.

Ulazak u drugi set obilježili su problemi obojice na servisu, a Nishikori je svoju priliku iskoristio kod 2:1 kada radi break i tu prednost bez problema drži do kraja meča.

Čiliću nisu pomogla niti 23 asa, Nishikori je bio opasniji na reternu i to mu se na kraju isplatilo. Polufinale Japancu donosi boljeg iz meča Benoita Pairea i Nicka Kyrgiosa.