Marin Čilić i dalje u potrazi za formom, Dustin Brown svladao ga za samo sat vremena

Marin Čilić i dalje je kilometrima od one forme s kraja prošle sezone. U Montpellieru je nastavio sa skromnim nastupima i upisao gladak poraz protiv Dustina Browna…
84. igrač svijeta Dustin Brown bez ikakvih problema eliminirao je iz turnira u Montpellieru prvog nositelja Marina Čilića. Samo sat vremena trebalo je Brownu da dođe do pobjede u susretu u kojem Čilić nije imao niti jednu break loptu.
Po jedan krizni gem hrvatskog tenisača bio je dovoljan Brownu da uzme oba seta dok je na svom servisu bio vrlo uvjerljiv i izuzev što je Čilić jednom bio na 15:30, Marin se nijednom nije približio Jamajčaninu s njemačkom putovnicom.

Bio je to njihov prvi međusobni susret, a kako je tekao prvi set, činilo se da će odluka pasti u tie-breaku. Međutim kod 4:4 Čilić ulazi u probleme, Brown dolazi do 15:40 i realizira drugu break loptu.
Čilić je u sljedećem gemu došao do 15:30, ali to je bilo sve i Brown uzima naredna tri poena te osvaja set sa 6:4.
Slična situacija u drugom setu. Ponovno su obojica čvrsto držali svoj početni udarac dok Brown nije pritisnuo kod 3:3 i došao do breaka. Čilić se više nije uspio vratiti, a Brown je meč zaključio asom na drugom servisu.
Marin tako ostaje na jednoj pobjedi ove godine i to onoj teško izborenoj protiv Jerzyja Janowicza na Australian Openu. Ovo mu je treći poraz, a sva tri upisao je od igrača koje objektivno mora svladati (Kovalik, Evans, Brown).
Brown prolazi u četvrtfinale gdje će igrati protiv boljeg iz meča između Benoita Pairea i Feliciana Lopeza.