Marin Čilić poražen u osmini finala turnira u Miamiju

Marin Čilić izgubio je meč osmine finala ATP turnira serije 1000 u Miamiju od Amerikanca Johna Isnera. Bio je ovo jubilarni deseti međusobni susret Čilića i Isnera i treća pobjeda za Amerikanca.

Najbolji hrvatski tenisač i treći igrač svijeta, Marin Čilić još jednom je razočarao na američkoj turneji. Nakon što je prošlog tjedna izgubio od Phillipa Kohlschreibera u Indian Wellsu, na pobjedi je danas morao čestitati i Johnu Isneru. Amerikanac je bio bolji s 2:0 (7-6(0), 6-3) u setovima i zasluženo se plasirao u četvrtfinale turnira.

Čilić u čitavom meču nije uspio izboriti niti jednu priliku za break, a to je podatak koji možda i najbolje opisuje stanje stvari na terenu. Dogodilo se upravo ono što se dogodilo i u Indian Wellsu. Čilić je bio tek prosječan, a njegov protivnik na razini zadatka i rezultat je više nego realan.

U prvom setu nije bilo breakova, štoviše, tenisači na svom servisu nisu dozvolili niti jednu priliku za break. O pobjedniku prvog seta odlučila je tako trinaesta igra u kojoj je Isner našem tenisaču servirao „metlu“ i sa 7:0 isprašio Marina.

Isner je i u nastavku djelovao puno bolje, dok je Marin imao problema nametnuti svoju igru. Bilo je tu i straha, odnosno nepovjerenja u vlastite udarce od strane našeg tenisača, a sve je kulminiralo u osmom gemu drugog seta kada je Isner pri vodstvu 4:3 slomio servis Marina Čilića i otišao na velikih 5:3.

Samo je čudo moglo spasiti Marina od poraza s obzirom na to kako je Amerikanac servirao kroz čitav meč. Čudo se nije dogodilo jer je Isner bez izgubljenog poena uzeo deveti gem i slavio s više nego zasluženih 7:6, 6:3.

Marinu ostaje žal jer je boljom igrom na posljednja dva turnira već sada mogao opasno puhati za vratom vodećem dvojcu na ATP ljestvici. Isner nipošto nije bezazlen protivnik, no Čilić u pohodu na svjetski vrh u pravilu mora pobjeđivati takve protivnike. Isner je s druge strane, nakon šest poraza zaredom od Čilića, slavio u tri od četiri posljednja susreta protiv našeg najboljeg tenisača i malo po malo postaje crna mačka za Marina. Amerikanac će u četvrtfinalu na Korejca Hyeona Chunga kojeg je u tri međusobna dvoboja do sada dobio dva puta.