Marin Čilić preko nervoznog Fogninija do četvrtfinala Roland Garrosa

Marin Čilić preskočio je i četvrtu prepreku na ovogodišnjem Roland Garrosu, u susretu četvrtog kola u pet setova svladao je Fabija Fogninija. Nakon što je dominirao u prva dva seta, došlo je do pada u igri, ali je ipak u petom setu bio bolji i odnio pobjedu…

Fabio Fognini prijetio je preokretom, ali u petom setu Marin Čilić ipak je zaustavio nalet Talijana i na kraju upisao pobjedu. Nije bilo jednostavno, u prva dva seta Marin je igrao dobro, Fognini mu nije mogao ništa, ali u nastavku meča i Talijan je proigrao, Čilić je počeo promašivati i meč se zakomplicirao.

Fognini je odigrao svoj tipičan meč, već toliko puta viđen. Talijan je talentiran igrač koji može svakom stvoriti probleme, ali je i vrlo temperamentan, jedan loš poen može ga izbaciti iz takta. Slično je bilo i ovdje, nije mu išlo u pojedinim dijelovima meča i to je jasno pokazivao frustracijom usmjerenom prema sebi, ali i svima oko sebe.

Čilić je jako dobro otvorio meč i odmah stigao do 3:0 da bi se Fognini uspio vratiti i poravnati na 3:3. Imao je Talijan prilike za break i u naredna dva Marinova servis gema, nije ih iskoristio i to je Čilić kaznio te breakom kod 5:4 uzeo prvi set.

To je prilično naljutilo Fogninija koji je u drugom setu bio potpuno dekoncentriran, žalio se i na ozljedu, a Marin je rutinski uzeo taj set sa 6:1.

Činilo se da bi meč mogao biti brzo gotov, međutim treći set Čilić otvara loše, gubi svoja prva dva servis gema i ne uspijeva se vratiti do kraja seta te Fognini smanjuje na 2-1.

U četvrtom setu Marin je sačuvao svoj početni udarac iako se suočio s četiri break lopte, a kod 5:4 imao je prvu priliku za završetak posla. Došao je do meč lopte, nije dobro reagirao i Fognini se spasio. Set je otišao u tie-break gdje je Fognini bio uspješniji sa 7:4.

Do 3:3 u petom setu nije bilo prilika niti na jednoj strani, a onda Fognini Čiliću poklanja break. Imao je 40:30 da bi nakon toga izgubio sve poene do kraja gema i pomogao Čiliću da dođe do prednosti. Marin je ovaj put bio oprezniji, osvojio je naredna dva gema i otišao do pobjede.

Čilić je imao šest winnera više (44:38) i 14 neprisiljenih pogrešaka manje (68:54). U četvrtfinalu čeka ga Juan Martin del Potro koji je lako svladao Johna Isnera s tri puta po 6:4.

Roland Garros, četvrto kolo:
Marin Čilić (Hrvatska, 3) – Fabio Fognini (Italija, 18) 6:4, 6:1, 3:6, 6:7(4), 6:3