Marin Čilić u dva seta nadigrao Tomaša Berdycha i ušao u četvrtfinale Monte Carla

Vrlo dobar nastup Marina Čilića u trećem kolu turnira u Monte Carlu i povezana dva dobra meča. Nakon što je lakoćom svladao Jeremyja Chardyja u drugom kolu, u trećem je nadigrao Tomaša Berdycha.
Čilić je za pobjedu trebao nešto više od dva sata, imao je prilike i ranije privesti meč kraju, no pobjeda je ono što će se na kraju pamtiti.
S Berdychom se često susretao, bio je uspješniji i u prošlom meču u Cincinnatiju gdje je slavio u tri seta. Inače samo jednom ranije igrali su na zemlji i to upravo u Monte Carlu gdje je tada bolji bio Berdych i slavio sa 7:6, 6:1.
Ovdje je Marin odlično otvorio meč, već u prvom gemu došao je do breaka, vrlo brzo odjurio i do 5:1 te nakon šest propuštenih, realizirao ukupno sedmu set loptu.

I u drugom setu Marin je igrao dobro, no ovaj put nije tako lako slomio otpor Čeha na reternu. Ipak uspio je kod 4:4 doći do breaka i servisa za meč, ali uz jednu propuštenu meč loptu, izgubio je početni udarac i Berdych je odvukao set do tie-breaka.
U 13. igri Čilić je potpuno dominirao, nije izgubio nijedan poen i sa 7:0 osigurao je mjesto u četvrtfinalu.
Tamo će igrati protiv Alberta Ramosa koji je preokretom stigao do pobjede protiv Andyja Murrayja.