Marin Čilić uz izgubljeni prvi set do pobjede u Chennaiju

Hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u četvrtfinale ATP turnira iz serije 250 u indijskom Chennaiju. U svom prvom meču nove sezone Čilić je u tri seta bio bolji od Ukrajinca Sergija Stahovskog…

Nakon što su Ivo Karlović i Ivan Dodig doživjeli poraze u svojim prvim mečevima 2013. godine, Marin Čilić prekinuo je taj crni hrvatski niz.

Treći nositelj bio je slobodan u prvom kolu Chennaija, a u drugom je pobijedio Sergija Stahovskog 4:6, 6:2, 6:3 i plasirao se u četvrtfinale. U međusobnom omjeru s Ukrajincem Međugorac sada vodi 4-0.

U četvrtfinalu suparnik će mu biti peti nositelj Benoit Paire, koji je deklasirao Izraelca Dudija Selu 6:1, 6:0 za svega 40 minuta igre. Bit će to prvi međusobni dvoboj 24-godišnjeg Čilića i godinu dana mlađeg Francuza, trenutno 47. tenisača svijeta.

Čiliću će to biti četvrti nastup u četvrtfinalu Chennaija, a do njega je došao nakon što je izgubio prvi set. Stahovskij je do jedinog breaka stigao kod 4:4, a u cijelom setu nije se suočio s break loptom. To se, međutim, ubrzo promijenilo.

Čilić je u naredna dva seta realizirao tri od pet break lopti, a na svom je početnom udarcu izgubio ukupno samo osam poena. U odlučujućem je setu anulirao jednu break priliku Stahovskog.

U meču koji je trajao jedan sat i 46 minuta oba su tenisača imala mnogo više neprisiljenih pogrešaka nego izravnih poena. Čilić je imao 42 pogreške i 27 izravnih poena, a Stahovskij samo devet izravnih poena i 38 pogrešaka.

Što se statistike na servisu tiče, Marin je pogodio 15 asova. Imao je 56% prvog servisa, iza kojeg je osvojio visokih 82% poena. Na drugom je servisu osvojio 61% poena.