Međugorje uvjerljivo protiv Iskre

Rukometaši Međugorja lako su pobijedili Iskru u 12. kolu Prve lige BiH – Jug. Međugorje je na proljetnom startu prvenstva slavilo u Gradskoj športskoj dvorani rezultatom 32:15.

Od samog početka utakmice rukometaši Međugorja su pokazali da su daleko kvalitetnija momčad od posljednjeplasirane Iskre, premda su na otvaranju utakmice imali peh. Naime, u jednom od prvih napada Međugorja, nakon čvrstog duelu s protivničkim igračem, ozlijedio se povratnik u momčad Međugorja Boris Miletić. I bez Miletića u momčadi Međugorje je u prvom poluvremenu, zahvaljujući dobroj igri, došlo do prednosti 15:8, a dobru igru Međugorje je prikazalo i u nastavku.

Domaći rukometaši u nastavku su nastavili povećavati prednost tako da nisu imali problema na putu do nove pobjede, a budući da su mnogo prije kraja utakmice riješili pitanje pobjednika Međugorčani su pružili priliku za nastup i najmlađim igračima s klupe.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Marko Šego iz redova Međugorja koji je osam puta zatresao mrežu Iskre, pogodak manje postigao je Luka Barbarić, a najviše problema obrani Međugorja zadavao je Marin Turić koji je okončao utakmicu postigavši sedam pogodaka za Iskru.

HRK Međugorje: Ivanković, Grubišić, Dugandžić 2, Šego 10, Stipanović 1. B. Miletić, Ćavar 3, Pehar 4, T. Miletić, Odak, Šaravanja, Barbarić 9, Aralo, Zovko, Šimović 3.