Mladost bolja od Brotnja

U 5. kolu košarkaške Lige 13 košarkaši Brotnja poraženi su od Mladosti rezultatom 78:88. Domaći košarkaši dobar otpor pružali su samo do sredine prve četvrtine nakon čega je Mladost serijom 13-0 došla do osjetne prednosti. Najzaslužniji za pobjedu gostiju bili su Milošević sa 24 i Jovanović sa 14 poena. Uvodne minute susreta ponudile su izjednačenu igru u kojoj su se obje ekipe izmjenjivale u vodstvu. Tako je Brotnjo sredinom prve četvrtine imalo prednost 16:14, nakon čega je uslijedila velika serija Mladosti s kojom su gosti došli do prednosti 16:27. U ovom razdoblju igre košarkaši Brotnja imali su veliki broj izgubljenih lopti što su košarkaši Mladosti kažnjavali brzim kontrama i došli do spomenute prednosti.

Prednost ostvarenu sredinom prve četvrtine gostujući košarkaši u sljedećih desetak minuta povećali su na 22 poena, tako da je pogled na semafor u 16. minuti otkrivao rezultat 25:47, što je ujedno bila i najveća prednost na utakmici.

Nakon povratka s odmora košarkaši Brotnja su uspjeli zaigrati malo bolje i početi smanjivati zaostatak, pa su u 24. minuti zaostatak uspjeli smanjiti na 48:61. Smanjivanju zaostatka tu nije bio kraj. Sedam minuta prije kraja susreta Brotnjo je uspjelo smanjiti zaostatak na 10 poena 67:77.

Ipak, košarkaši Mladosti domaćim košarkašima do kraja susreta nisu dozvolili daljnje smanjivanje zaostatka. Gosti su ponovno zaigrali bolje i počeli ponovno povećavati prednost a tricom Pinjuha Brotnjo je tri minute prije kraja ponovno došlo na – 10 (72:82) ali dalje od toga nije išlo. Utakmica je završena rezultatom 78:88 i zasluženim slavljem gostiju.

Brotnjo: Marković 2, Jelčić 7, Stefanović 15, Josipović 14, Doko, Barbarić, Brečić 2, Lesko 8, Čutura 1, Tapalović 9, Novak 2, Pinjuh 18.

Mladost: Jovanović 14, Ivanić 10, M. Radanović 2, Milošević 24, Lerić 8, Trikić 10, Vidović 8, Ignjatović 12, S. Radanović.