Nevjerojatni Leonard i Williams okrenuli Pelicanse, Zubac samozatajan

36 minuta je trajala napadačka rapsodija New Orleans Pelicansa da bi na kraju Clippersi zaigrali mnogo bolju obranu i uzeli utakmicu sa 133:130 u subotnjoj NBA matineji. Clippersi su krenuli bolje u susret te kroz prvih osam minuta vode predvođeni Kawhijem Leonardom, ali Pelicansi ipak preokreću i završavaju prvih 12 minuta s minimalnim vodstvom.

Sjajan momčadski napad su zaigrali Pelicansi u drugoj četvrtini u kojoj su postigli čak 45 poena. Clipperse u tim trenucima drži tek Lou Williams koji iz pick&rolla i slobodnih bacanja spašava svoju ekipu od debakla. No čak 80 primljenih poena svakako nisu bili dobar znak za obranu Clippersa koja je prelako popuštala pred raspoloženim mladićima iz domaće ekipe.

Treća četvrtina donijela je kakvu-takvu konsolidaciju Clippersa koji su bar zaustavili krvarenje pa razlika nije rasla, a štafetu je od Williamsa opet natrag preuzeo Kawhi Leonard. 110:102 nakon 36 minuta košarke govorilo je dovoljno o napadačkoj formi Pelicansa te ništa nije nagovještavalo veliki preokret u posljednjoj dionici.

Zaigrali su Clippersi onu pravu, šampionsku obranu kad je bilo najbitnije i u prvih pet minuta posljednje četvrtine dopuštaju Pelicansima tek sedam poena, a za isto vrijeme je Williams gotovo sam 110:102 preokrenuo u 118:114 u korist Clippersa. Kad se Williamsu opet pridružio Leonard pobjegli su Clippersi i na osam razlike, ali se žilavi Pelicansi ne predaju.

Dvice su ubacivali Favors i Hart, a potom trice i Ball i Redick i Pelicansi imaju priliku za doći do produžetka, ali je Leonard sjajnom obranom u zadnjem napadu natjerao Redicka na težak šut i promašaj za pobjedu Clippersa koji su bili lišeni usluga Paula Georgea.

Sjajni Leonard je imao jednu od “onih” partija kada je nezaustavljiv pa je ubacio 39 poena uz po šest skokova i asistencija te pet ukradenih lopti, dok je Lou Williams ubacio 32. Ivica Zubac nije proveo previše vremena na parketu u tako brzoj košarci pa je stigao do tri poena i tri skoka.

Pelicansi su odigrali sjajnu momčadsku partiju pa se između 22 i 14 poena naguralo pet suigrača. 22 uz 11 skokova je ubacio Favors, a sjajan je bio i Lonzo Ball s triple-doubleom od 18 poena, 10 skokova i 11 dodavanja.