Marin Čilić u dramatičnom susretu u pet setova do trećeg kola Australian Opena!

Ako se po jutru dan poznaje, ovo bi trebala biti bolja godina za Marina Čilića od one mizerne 2019. Upisao je novu pobjedu, svladao je i Benoita Pairea te mu je i dalje jedini poraz u ovoj godini onaj s ATP kupa protiv svoje “crne mačke” Guida Pelle.

Čilić je znao da ga protiv Pairea očekuje težak i napet dvoboj bez obzira što je dobio zadnja četiri međusobna dvoboja. Francuz je uostalom igrač koji je na rubu Top 20 i već kao takav je vrlo neugodan.

Paire je ovdje prvi došao do breaka i poveo s 2:1 u prvom setu, međutim nakon toga tri puta zaredom gubi svoj servis, Čilić osvaja pet gemova u nizu i uzima prvi set sa 6:2.

Marin je i u drugom setu bio bolji te je poveo s 5:2 i imao priliku doći do 2-0 u setovima što bi psihološki sigurno imalo utjecaja na Pairea koji je i u prvom kolu igrao pet setova. Međutim Francuz je na Čilićevom servisu za set reagirao dobro i izjednačio na 5:5. Otišlo se u tie-break gdje je Paire bio uspješniji s 8:6.

Čilić je pao u trećem setu u završnici čime je Paire poveo s 2-1 u setovima i činilo se da je Marin u problemima. Međutim rani break u četvrtom setu vratio ga je u život. Do kraja seta odigrao je jako dobro i sa 6:1 izborio peti set.

U petom setu obojica su čvrsto držali svoj servis i odluka je pala u produženom tie-breaku koji se igra u Australiji. Tu je Čilić potpuno dominirao i odnio pobjedu s 10:3.

Marin je uz 67 posto ubačaja prvog servisa pogodio 17 aseva, realizirao je šest od deset break lopti dok je Paire imao 30 aseva i 83 posto osvojenih poena nakon prvog servisa. Čilić je pogodio 59 winnera i imao 38 neprisiljenih pogrešaka dok je Paire pogodio 63 winnera, ali imao i 51 neprisiljenu.

U trećem kolu igrat će protiv Michaela Mmoha ili Roberta Bautiste Aguta.

Australian Open, drugo kolo:
Marin Čilić (Hrvatska) – Benoit Paire (Francuska, 21) 6:2, 6:7(6), 3:1, 6:1, 7:6(3)