Nishikori u polufinalu “okrenuo” Čilića, Dodig i Melo izborili finale Washingtona

Hrvatski tenisač Marin Čilić nije uspio izboriti finale turnira u Washingtonu. Bolji od njega bio je Japanac Kei Nishikori.

U susretu protiv svog suparnika iz prošlogodišnjeg finala US Opena, koji je Marin Čilić nazvao odličnom pripremom za ovosezonski Grand Slam u SAD-u, prvi hrvatski reket nije izašao kao pobjednik. Kei Nishikori slavio je u tri seta.

Čilić je dobro krenuo u meč, oduzeo Nishikoriju prvi servis, poveo 3:0 te nakon dvije spašene break-lopte priveo prvi set uspješnom kraju.

Međutim, Japanac je još uvjerljivije uzvratio u drugom setu te pobjegao na 5:0 i zaključio priču sa 6:1.

Već u prvom gemu trećeg, odlučujućeg seta, Čilić je opet izgubio svoj servis, a odmah u idućem propustio je priliku za brzopotezni povratak. No, uspio se vratiti na 4:4, ali nakon toga Nishikori je uzeo oba preostala gema i sa 6:4 prošao u borbu za titulu.

Drugog će finalista dati okršaj američkih tenisača, Isnera i Johnsona.

U finalu turnira parova igrat će Ivan Dodig i Marcelo Melo, koji su u polufinalu nadjačali poljsko-srpsku kombinaciju Matkowski – Zimonjić (6:0, 6:4). Za titulu će se boriti protiv boljeg iz okršaja braće Bryan s parom Bopanna – Mergea.