Nishikori ide u polufinale, Čilić poražen nakon više od četiri sata borbe

Marin Čilić nije uspio ući u polufinale US Opena. Prilika je bila tu, igrao je protiv igrača kojeg je mogao svladati, imao je odličan ulazak u meč, ali vrlo brzo je izgubio taj zamah i kasnije se javila nervoza te je otišao u poraz.

Iako je bio neuobičajeno nervozan, Čilić se uspio vratiti iz zaostatka 2-1 u setovima i iz breaka zaostatka u petom setu, ali nije uspio dovršiti taj preokret, loše je odradio servis gem za ostanak u meču te se oprostio od turnira.

Početak meča bio je idealan. Čilić je krenuo sjajno, na svom servisu bio je uvjerljiv i Nishikoriju nije pružao ni najmanju šansu dok je dva puta oduzeo servis protivniku i na kraju uzeo set sa 6:2.

Sve do polovice drugog seta Čilić je apsolutno imao sve pod kontrolom. I dalje je dobro servirao, a u šestom gemu stigao je do breaka i poveo s 4:2. Set i break prednosti, sve je izgledalo odlično, a onda se okrenulo.

Nakon tog breaka za 4:2, Čilić je stao. Izgubio je odmah svoj servis, Nishikori je ušao u seriju i osvojio čak šest gemova u nizu. Ne samo da je uzeo drugi set, stigao je i do prednosti u trećem setu i Marin se našao u problemima.

Nakon što je napokon uzeo svoj servis gem, stabilizirao je igru na svom početnom udarcu i krenuo po povratak u set. U dva gema nije realizirao tri break lopte, a onda je kod 4:3 došao do 0:40 i povratka na 4:4.

Set je na kraju otišao u tie-break gdje su obojica propuštali prilike za odvajanje, a na kraju je mirniji bio Nishikori koji je uzeo set sa 7:5.

U četvrtom setu Marin je ponovno izgledao bolje i breakom kod 3:3 najavio peti set. On se i dogodio, Čilić je u četvrtom uspio odraditi posao do kraja te sa 6:4 izborio odlučujući set.

Tamo nije krenulo dobro. Nishikori je stigao do breaka i prednosti 4:1, imao je break loptu za 5:1 i praktički rješavanje meča, ali Marin se izvukao i nakon toga potpuno vratio u meč. Uz dozu sreće i jedan challenge koji je prošao za milimetar, Čilić je dobio priliku za break i napravio ga je te se vratio na 4:4. Nishikori je nakon toga mirno odradio svoj servis gem i zatim novim breakom, koji je ujedno bio meč lopta, prošao je u polufinale.

Čilić ima za čim žaliti, Nishikori nije bio nepobjediv, ali 70 neprisiljenih pogrešaka, ponovno više njih nego winnera, na kraju je predstavljalo prevagu. Marin tako zapinje u četvrtfinalu, a Nishikori ide u borbu za finale.

US Open, četvrtfinale:
Kei Nishikori (Japan, 21) – Marin Čilić (Hrvatska, 7) 2:6, 6:4, 7:6(5), 4:6, 6:4