Nova glatka pobjeda Marina Čilića za osminu finala Wimbledona

Marin Čilić plasirao se u osminu finala Wimbledona! U trećem je kolu bez većih problema u tri seta svladao 26. nositelja turnira, Amerikanca Stevea Johnsona…

Najbolji hrvatski tenisač, Marin Čilić, ni nakon trećem wimbledonskog meča ne zna kako je to izgubiti set. U trećem je kolu travnatog Grand Slama bez većih problema s glatkih 3-0 u setovima svladao 26. nositelja turnira i 31. igrača svijeta, Amerikanca Stevea Johnsona.
Nije Marin impresionirao, ali teško je oteti se dojmu da je Hrvat ciljano dozirao energiju, odigrao je koliko je morao, što je bilo dovoljno za još jednu ekspresnu pobjedu – do 6:4, 7:6, 6:4 Marin je došao nakon dva sata i 12 minuta igre.

U trećem međusobnom ogledu Međugorac je upisao treću pobjedu protiv Johnsona, koji je tek na mahove djelovao kao tenisač koji može parirati raspoloženom Čiliću. Nije to bilo dovoljno, još je jednom Marin bio smiren i staložen, čak i u trenucima kada igrom nije bio dobar.
Veseli ta novo otkrivena karakteristika najboljeg hrvatskog reketa, ta smirenost kada ne ide sve po planu. Jer danas je Marin u nekoliko navrata bio u problemima, ali ih je vrlo brzo okretao u prilike i prednost.
Samo dva poena Johnson je uzeo na Čilićevom servisu u prvom setu, dok je Marin opasno prijetio na gotovo svakom Amerikančevom servisu. Spasio se u četvrtoj i šestoj igri Johnson, imao je tri break-lopte Marin, ali u desetoj igri Amerikancu nije bilo spasa – izvukao je dvije break/set-lopte, ali treću nije, Marin sa 6:4 uzima set.
Mogao je lakše do drugog seta Marin, imao je break osvojen u četvrtoj igri, servirao je pri vodstvu 5:3 za set, ali od 30:0 Johnson okreće do breaka. Imao je u 12. igri tri break/set-prilike Marin, nije ih iskoristio, drugi se set rješavao u tie-breaku. Siguran je bio Hrvat, sa 7:3 dolazi do velikih 2-0 u setovima.
Bolje je treći set otvorio Johnson, nakon što je sigurno odradio svoj servis, u drugoj igri dolazi do breaka. Nije se posebno uznemiravao Čilić, odmah vraća break, a zatim u petoj igri ponovno oduzima servis Amerikancu i lagano privodi set i meč kraju, s konačnih 6:4 osigurava osminu finala Wimbledona.
Tamo ga, na iznenađenje mnogih, čeka Roberto Bautista-Agut, Španjolac je s 3-1 u setovima svladao devetog nositelja, Japanca Keija Nishikorija. Dosad je triput Marin igrao protiv Bautiste-Aguta, skor je na Marinovoj strani, 2-1, posljednji su put igrali na Australian Openu 2016. godine, kada je s glatkih 3-0 u setovima slavio Španjolac.