Novi uspjesi karatista Hercegovine

U subotu je u Zadru održan tradicionalni međunarodni karate turnir „Kup Zadra”. Izvanredan uspjeh su ostvarili karatisti Hercegovine čiji su natjecatelji osvojili 23 medalje. Zlatne medalje osvojili su: Ivan Pehar    (učenici, – 46 kg), Irena Prga (kadetkinje, – 54 kg), Mario Prga (kadeti, – 52 kg), i Jelena Zovko (juniorke, – 59 kg). Srebrne medalje su osvojili: Gabrijel Krasić (učenici, – 38 kg), Dane Gagro (ml. kadeti, – 41 kg), Luka Prusina (ml. kadeti,- 48 kg), Iva Prskalo (kadetkinje, – 47 kg), Vinko Smoljan (juniori, – 76 kg), Anđela Planinić (juniorke, – 53 kg) i Tvrtko Pinjuh (ml. seniori, – 78 kg), a brončane Adrian Karačić(učenici, – 46 kg), Ivan Volarić (ml. kadeti, – 41 kg), Andre Pehar (ml. kadeti, – 36 kg), Martin Musa (ml. kadeti,-41 kg), Kristina Zovko   (kadetkinje,- 54 kg), Anđela Prusina (kadetkinje,-54 kg), Ivan Planinić (kadeti, – 70 kg), Zoran Zovko (kadeti, – 70 kg), Jure Bevanda (kadeti, – 57 kg), Matej Planinić (kadeti, – 52 kg), Tomislav Barbarić ( juniori, – 76 kg)i Ivan Matias Sivrić (juniori, – 68 kg).

Na turniru je nastupilo 500 natjecatelja iz 60-ak klubova.