Odigran 6. međunarodni šahovski turnir za kadete i juniore

Šahovski klub Brotnjo i Sveučilište Hercegovina danas su bili domaćini 6. Brotnjo opena, međunarodnog šahovskog turnira. Turnir za kadete i juniore održan je na Sveučilištu Hercegovina u Bijakovićima, gdje je nastupilo 138 šahistica i šahista iz BiH, Hrvatske i Crne Gore.

Sudionici turnira bili su talentirani šahisti od šest do dvadeset godina te su stoga natjecatelji bili podijeljeni u tri dobne skupine: do 12 godina, od 12 do 16 godina i od 16 do 20 godina.

Nakon sedam odigranih kola po švicarskom sustavu uz tempo 10min.+5sec. po igraču prva mjesta u dobnim kategorijama osvojili su: Andrija Mucaji, Roko Petrić i Slađan Kujačić.

3. Filip Pehar

Šahovski klub Brotnjo i danas se potvrdio kao dobar organizator, a iz kluba su se osvrnuli na nastupe svojih članova istaknuvši njihove uspjehe.

– Iz našeg kluba nastupilo je dvanaest igrača. Ivan Anđelo Jerković osvojio je drugo mjesto u skupini do 8 godina, Ivan Ćorić osvojio je treće mjesto u skupini do 10 godina, a Filip Pehar također je osvojio treće mjesto u skupini od 16 do 20 godina – poručili su iz ŠK Brotnjo uz napomenu kako su za ŠK Brotnjo na turniru također nastupili: Marko Grbavac, Bojan i Luka Bevanda, Andro Bencun, Enzo Šimun Buntić, Mihaela Buntić, Juričić Luka, Ana Ostojić i Stipe Čuvalo.