Odličan vikend za članove Atletskog kuba Brotnjo

U nedjelju, 12. 06. u Baru, Crna Gora, održano je Balkansko prvenstvo za mlađe juniore/ke U18. Anna Ćurković, članica Atletskog kluba Brotnjo, sa reprezentacijom Hrvatske postala je prvakinja Balkana u štafeti 4×100 m. Anna je osvojila još i treće mjesto u skoku u dalj sa novim osobnim rekordom od 6.06m čime je još jednom potvrdila normu za Europsko prvenstvo u Izraelu.

Istog dana u Zenici je održano Državno prvenstvo BiH za dječake i djevojčice rođene 2007. i 2008. godine.

– Naši članovi osvoji su nove tri državne medalje. Najuspješniji je bio Luka Kordić koji je u skoku u vis i troskoku zauzeo dva treća mjesta. Također, štafeta 4×100 m u sastavu Darija Martinović, Petra Pervan, Ana Gakić i Ana Ostojić osvojila je treće mjesto – poručili su iz AK Brotnjo.

Osam novih medalja članovi AK Brotnjo osvojili su i u Mostaru na Dječjem međunarodnom atletski miting. Najuspješnija je bila Ela Bevanda sa čak tri osvojene medalje.