Odlični Dodig i Bolelli nakon preokreta svladali treće nositelje

Uspješno je krenula nova godina za Ivana Dodiga koji u indijskom Puneu igra u konkurenciji parova s Talijanom Simoneom Bolellijem, a danas je stigao i do prve pobjede.

Nakon sat i 44 minute igre, sa 10:7 u produženom tie-breaku, hrvatsko-talijanska kombinacija svladala je treće nositelje Marcela Arevala i Jamesa Cerretanija.

Prvi set odigrali su bolje njihovi protivnici koji su imali pet prilika za oduzimanje servisa. Iskoristili su jednu, ubrzo poveli s 3:1, a zatim bez većih problema sačuvali vlastiti servis.

U šestom gemu drugog seta Arevalo i Cerretani dolaze do novog breaka za vodstvo od 4:3. Iako su stigli vrlo blizu pobjede, tu su se zaustavili. Odmah u sljedećem gemu Dodig i Bolelli dolaze do izjednačenja, a zatim novim breakom uzimaju set sa 7:5.

Jako dobar ulazak u treći set odlučio je pobjednika. Hrvatsko-talijanska kombinacija povela je sa 6:1, a iako su im protivnici stigli na minimalan zaostatak u dva navrata, uspjela je zaključiti meč u svoju korist.

U četvrtfinalu čeka ih dvoboj protiv Kevina Krawietza i Andreasa Miesa.