Planinić i dalje prvo ime Himkija

Planinić je cijele sezone glavni motor Himkija, a motor je prošlog tjedna bio raspoložen ponajprije razigravanjem suigrača, s 10 asistencija na putu do gostujućih 91:77 protiv Azovmaša u VTB ligi i devet asistencija u porazu od Maccabija (80:79) u Euroligi. Protiv Azovmaša je imao 12 poena sa 6/11 iz igre, 6/9 za dvicu i 0/2 za tricu, dok je u Tel Avivu, uz posustajanje u drugom poluvremenu, ubilježio 13 poena s 5/15 iz igre, 4/12 za dvicu i 1/3 za tricu, a 2/4 iz slobodnih bacanja. Protiv Maccabija nije imao puno predaha, s 37 minuta za parketu, a osim što mu je u trećoj i četvrtoj četvrtini stao šut, te večeri su mu problem bile i četiri izgubljene lopte, dvije u odlučujućim trenucima u završnici susreta.