Pobjeda Himkija bez Planinića

Košarkaši Himkija u sklopu ruskog prvenstva gostovali su kod posljednjeplasiranog Eniseja u Krasnojarsku i upisali su pobjedu 90:68. Odličnu utakmicu odigrao je Krešimir Lončar koji je bio među najboljim strijelcima i skakačima na susretu.

Još jedna utakmica bez Zorana Planinića, ali unatoč tome, nova pobjeda Himkija. Gostovanje u Krasnojarsku nije predstavljalo nikakav problem za momčad Rimasa Kurtinaitisa koja je slavila 90:68.

U izostanku Planinića, istaknuo se drugi hrvatski internacionalac Krešimir Lončar koji je odigrao odličnih 15 minuta i za to vrijeme je bio među najboljim pojedincima susreta.

Enisej je izdržao 20 minuta, odigrao je ravnopravno prvo poluvrijeme, ali nakon što su gosti na startu drugog dijela napravili seriju 9:0, sve je krenulo nizbrdo za domaćina.

U nastavku susreta došla je do izražaja kvaliteta Himkija koji je kontrolirao rezultat i konstantno podizao prednost da bi u konačnici uvjerljivo slavio.

Lončar je susret završio s 15 poena (7/8 za dva, 0/1 za tri, 1/1 slobodna), šest skokova i tri asistencije, a po 15 poena su dodali i Fridzon (5/9) i Žukanenko (6/8). U domaćem sastavu Krivošejev je ubacio 14 poena (3/4), a Jefferson 13 (6/11) uz devet skokova.