Pobjede nogometaša Međugorja i Brotnja

U posljednjem kolu prije zimske pauze Međugorje je preokrenuo vodstvo Cima i došlo do pobjede 3:1. Nogometaši Međugorja tako su prvi dio sezone u Županijskoj nogometnoj ligi završili sa šest pobjeda i jednim porazom, no ekipa Međugorja zbog izrečene kazne za neodlazak na utakmicu s Iskrom ima 15 osvojenih bodova. A nogometaši trenera Davora Šakote polusezonu su završili s gol razlikom 21:8.

Utakmica protiv trećeplasiranog Cima nije najbolje počela za domaće nogometaše. Naime, gosti su preko Matea Rozića u 7. minuti došli do prednosti, ali Međugorju je trebalo svega sedamnaest minuta da poravna na 1:1. U 24. minuti Bernard Čilić je u kazneni prostor gostiju poslao prizemnu loptu s lijeve strane napada Međugorja, koju je obrana Cima skrenula u vlastitu mrežu.

Međugorje je tijekom cijele utakmice igralo dobro i stvaralo mnogo prilika, no tek sredinom drugog poluvremena Goran Pehar je postigao lijep pogodak i doveo Međugorje u vodstvo 2:1. Dok je pobjedu Međugorja golom u 79. minuti potvrdio Josip Pervan.

Brotnjo pobijedilo Lokomotivu u Mostaru

Dan ranije do pobjede su došli i nogometaši Brotnja, koji su u subotu u Mostaru pobijedili Lokomotivu 2:1. Domaćini su u utakmici 14. kola Druge lige – skupina Jug preko Kovačevića došli do prednosti 1:0. Nakon čega su Skoko i Badalić kreirali preokret. Prvo je Matej Skoko u 30. minuti pogodio za 1:1, da bi Goran Badalić u 50. minuti postavio konačnih Lokomotiva – Brotnjo 1:2.

Lokomotiva: Zelentrović, Kalajdžić, Razić, Vejzović (od 46. Hubana), Zuhrić, Elezović, Kovačević, Macić (od 46. Mušić), Bešo, Kajan (od 28. E. Ćorić), A. Ćorić.

Brotnjo: Barać, Soldo, Mustapić (od 82. Pavlović), Mličević, J. Brajković, A. Brajković, Skoko (od 88. Vasilj), Šimović, Miloš (od 70. Pehar), Šarac, Badalić.