Poraz Međugorja u Sarajevu

U okviru 16. kola 1. lige Federacije BiH, domaćin RK “Željezničar” Sarajevo ugostio je ekipu HRK “Međugorje” iz Međugorja. Utakmica je odigrana u Vogošći sa početkom u 15:00 sati pred oko 50-ak ljubitelja rukometa.

Slavila je domaća ekipa rezultatom 34-31 (19-13). Izabranici Gorana Tomića puno bolje su otvorili utakmicu te su već od samog početka utakmice postavili jak ritam koji su gosti teško pratili. Prvih 7 minuta igralo se gol za gol nakon čega domaći igrači ubacuju u brzinu više te dolaze do prednosti od 3 gola razlike koju su samo povečavali do kraja prvih 30 minuta.

Početkom drugog poluvremena domaćin je u nekoliko navrata ostao s igračem manje sto su gosti znali iskoristiti i smanjili rezultat na 3 razlike kojim se na kraju i završila utakmica.

Treba istaći da je jedan od ključnih faktora u pobijedi domaćina osim raspoloženih strijelaca bio i golman Šabović koji je skupio 16 odbrana.

Ekipa Željezničara u sljedećem kolu gostuje ekipi Viteza dok ekipa Međugorja dočekuje Turbinu iz Jablanice.

Suci:Lindov-Zuko

Nadzornik:Zubović