Raspoloženi Zadar stigao do stotke i održao lekciju Kvarneru

Košarkaši Zadra lakoćom su odradili domaći dvoboj protiv Kvarnera u petom kolu A-1 Lige za prvaka. Na Višnjiku su potpuno nadigrali Riječane koji su bili podređen protivnik u svakom pogledu košarkaške igre…

Još jedna potvrda velike razlike u kvaliteti između klubova koji su igrali u ABA ligi i onih koji su nastupali samo u hrvatskom prvenstvu. Zadar je ugostio momčad Kvarnera, jednu od najboljih u prvom dijelu natjecanja A-1 lige i upisao pobjedu 100:65.

Konačni rezultat dovoljno govori o kakvoj se utakmici radilo, nije bilo nikakve neizvjesnosti i napadački iznimno raspoloženi domaćin glatko je slavio.

Vrlo kratko je Kvarner rezultatski bio u utakmici. U šestoj minuti je vodio 11:6 da bi nakon toga Zadar prebacio u brzinu više, napravio seriju čak 17:2 i po prvi put se odvojio.

S tom serijom Zadra krenuo je i slobodni pad Kvarnera. Prednost domaćina je iz minute u minutu sve više rasla da bi se na poluvrijeme otišlo s vodstvom domaćina 54:33.

Već tada je bilo jasno tko će na kraju slaviti, ostalo je samo pitanje s kolikom prednosti će domaćin doći do pobjede. U tom prvom dijelu odlično je odigrao Ante Delaš, a onda je u drugom poluvremenu na scenu stupio Jusuf Nurkić.

Nurkić je još jednom na odličan način iskoristio minutažu i pokazao svoj veliki potencijal i on snosi veliki dio “krivice” što su Zadrani na kraju utakmice i stigli do okruglih 100 poena.

Završilo je pobjedom Zadra 100:65 uz Nurkićevih 19 poena i devet skokova, Delaš je dodao 18 poena, a Romeo Travis 17 poena i pet skokova. Kod Kvarnera Dino Cinac je ubacio 18 poena.