Rus Hačanov zaustavio Marina Čilića u polufinalu turnira u Adelaideu

Za početak sezone uopće nije loše, Marin Čilić startao je polufinalom turnira u Adelaideu, a ostaje žal da ipak nije dohvatio finale jer je igrao dobar tenis, a Karen Hačanov je protivnik kojeg je dosad uredno pobjeđivao.

Ovaj put Hačanov je ipak bio bolji, slavio je u dva seta i izborio prolaz u finale turnira.

Hačanov je prvi set dobio u tie-breaku, u drugom je iskoristio jednu priliku koja se ukazala te je na kraju slavio sa 7:6, 6:3.

U prvom setu vodila se velika bitka, a viđena je samo jedna break lopta. Imao ju je Marin sredinom seta, napravio je pritisak na servis Rusa, ali nije uspio doći do breaka.

Set je otišao u tie-break gdje je Čilić brzo ušao u minus i nije se uspio vratiti. Hačanov je 13. igru dobio sa 7:3.

U drugom setu, u trećem gemu, Čilić je imao tri break lopte i veliku priliku za doći do prednosti, Hačanov se opet izvukao i uslijedio je prvi krizni servis gem Čilića u meču. U njemu je Hačanov stigao do svoje jedine dvije break lopte, drugu je iskoristio i uzeo set sa 6:3 te dobio meč.

Marin ipak može biti zadovoljan nastupom u Adelaideu, upisao je dvije pobjede, a izgubio je od igrača koji je ispred njega na ATP ljestvici.