Dodig rutinski preko Davidenka do međusobnog okršaja s Čilićem

Hrvatski tenisač Ivan Dodig plasirao se u drugo kolo zemljanog ATP turnira u Münchenu nakon što je u dva seta eliminirao Rusa Nikolaja Davidenka. Dodig je tako izborio međusobni okršaj s Marinom Čilićem.

Hrvatska će sigurno imati jednog četvrtfinalista u Münchenu. Drugi nositelj Marin Čilić slobodan je u prvom kolu, a u drugom će igrati protiv Ivana Dodiga, koji je sa 6:4, 6:4 bio bolji od Nikolaja Davidenka.

Drugi hrvatski “reket” od početka je preuzeo kontrolu susreta i gotovo je ni u jednom trenutku nije ispuštao iz svojih ruku. Odmah u prvom gemu napravio je break, a kod 4:2 još jedan. Davidenko je tada nadoknadio jedan break zaostatka i smanjio na 5:4, no drugu priliku za osvajanje seta Dodig nije propustio realizirati.

U drugom setu oba su tenisača imala po jednu break priliku. Dodig je svoju iskoristio kod 2:2, a Davidenko svoju nije. Dodig je tako došao do pobjede nakon jednog sata i 11 minuta igre.

Nekoć treći tenisač svijeta dvaput je osvajao München (2004. i 2011.), no ove godine zaustavljen je već u prvom kolu. Dodigu je ovo drugi nastup na turniru i prva pobjeda.

Dodig se s Čilićem do sada sastao tri puta te je slavio jednom. Čilić je pobijedio daleke 2005. na Futuresu u Vinkovcima na zemlji i ove godine u Memphisu na tvrdoj podlozi. Dodig je svoju jedinu pobjedu ostvario 2012. godine u Valenciji, također na tvrdoj podlozi.