Šarac zabio za slavlje Brotnja

U derbiju jedanaestog kola Druge lige F BiH – skupina Jug nogometaši Brotnja su na Barama svladali drugoplasiranu Slogu 2:1. Gosti iz Uskoplja uspjeli su preko Katovića povesti u prvom poluvremenu, no Brotnjo se u nastavku uspjelo vratiti i golovima Miloša i Šarca doći do vrijedna tri boda.

Već u prvoj minuti utakmice Skoko je imao odličnu priliku, no veznjak Brotnja nije uspio pogoditi mrežu gostiju odmah na otvaranju utakmice. Blizu postizanju pogotka bio je i Badalić, ali njegov udarac u 30. minuti odlazi pored gola. Četiri minute kasnije zaprijetili su i nogometaši Sloge. Prvo je Garib nakon dobrog prodora izborio faul na rubu kaznenog prostora, nakon čega je Grubeša iz slobodnog udarca šutirao preko gola.

Kada se činilo kako će prvo poluvrijeme završiti bez pogodaka grešku na lijevoj strani obrane Brotnja iskoristio je Katović i pogodio za 0:1. Nakon što su došli do prednosti nogometaši Sloge su se još više zatvorili, tako da je do izražaja došla organiziranost gostiju u obrani. Naime, igrači Sloge su u deset odigranih kola primili samo četiri pogotka, pa se Brotnjo moralo dobro namučiti da probije obranu Sloge.

Pokušavali su nogometaši Brotnja u nastavku doći do izjednačenja no trudi im se i nije isplatio sve do 72. minute kada je Miloš realizirao jedanaesterac i poravnao na 1:1. A ubrzo nakon izjednačenja Brotnjo je došlo i do prednosti. Šarac je u 76. minuti odlično utrčao u prostor i primio loptu iza obrane Sloge nakon čega je loptu u mrežu poslao pored vratara Dujmovića za konačnih 2:1.

HNK Brotnjo: Šego, Soldo, D. Milićević (od 46. Pavlović), Miličević, Brajković, Vasilj (od 46. Šimović), Skoko, Miloš, Pehar (od 69. Pinjuh), Šarac, Badalić.