Sezona bez poraza: Bubamare prvakinje Herceg-Bosne

Košarkašice ŽHKK Brotnjo 94 slavile su i u posljednjoj utakmici u sezoni i tako osvojile Prvenstvo Herceg-Bosne bez ijednog poraza. Čitlučanke su u posljednjem kolu na svom parketu pobijedile HŽKK Rama rezultatom 75:46, nakon čega su im uručene medalje i pehar namijenjen za pobjednice lige.

Već na samom početku utakmice košarkašice Brotnja su pokazale kako su daleko bolja momčad od Rame. Dok su domaće košarkašice u prvih deset minuta utakmice postigle 22 poena gošće iz Rame ostale su na svega 6. Raspoložene Musa, Barbarić i Krasić tako su već u prvoj četvrtini stvorile nedostižnu prednost za gošće.

Odličnu igru iz prve četvrtine „Bubamare” su ponovile i u drugoj, tako da su do poluvremena stvorile prednost od 29 poena. Na odmor se otišlo pri rezultatu 42:13 za Brotnjo, pa je već tada bilo sasvim jasno kako Rama nema nikakvih izgleda otići iz Čitluka neporažena.

Nakon povratka s odmora košarkašice Rame uspjele su zaigrati bolje, treću četvrtinu čak i riješiti u svoju korist (18:12), ali to je bilo sve. Nastavak utakmice ponovno je ponudio bolju igru Brotnja i zasluženo slavlje 75:46.

ŽHKK Brotnjo 94: Doko 4, Bevanda, Musa 15, M. Čarapina 8, M. Gakić 7, Barbarić 16, Kordić 5, A. Gakić 6, Krasić 12, Šego 2.

HŽKK Rama: Sičaja 1, A. Zadrić 3, Marić, Topić, Bošnjak 2, Dedić, Meštrović 6, Brizar 4, Kovačević 7, M. Zadrić, Drežnjak 13, Zadro 10.