Međugorčani pobijedili favorizirani Izviđač

U utakmici 16. kola Prve lige Federacije BiH rukometaši HRK Međugorje u Gradskoj sportskoj dvorani u Čitluku pobijedili su favorizirani Izviđač II iz Ljubuškog rezultatom 25:23.

Do nove pobjede, u izjednačenoj utakmici, Ćavarovi rukometaši došli su zahvaljujući boljoj igri u posljednjim minutama utakmice u kojima su uspjeli prelomiti utakmicu.

HRK Međugorje: Kikaš, Prusina 2, Miletić 5, T. Šimović 5, Mijatović 2, S. Šimović 3, Dugandžić, Bencun, Soldo, Križanović, Stipanović 3, Barbarić, Ostojić, Šego, Lukenda, Dodig 5.

HRK Izviđač II: Ševo, Šarac 1, Tomić 3, Pavlak 2, Mucić 2, Miličević 2, Milas 4, Ereš 7, Čuljak 2, Bubalo, Balić, Prskalo, Hrstić, Boras, Džolić, Mijatović.

Uvodne minute utakmice u potpunosti su pripale domaćim rukometašima, što su Međugorčani iskoristili i stigli do četiri gola prednosti (7:3). No sredinom prvog poluvremena i favorizirani Izviđač je počeo igrati bolje, a to se odah odrazilo i na rezultat. Gosti iz Ljubuškog su prvo uspjeli izjednačiti, da bi kasnije došli i do vodstva (11:8), a s prednošću 12:10 Izviđač je i otišao na odmor.

Baš kao i u početnim minutama prvog poluvremena Međurogčani su i na otvaranju drugog bili bolja momčad, te su preokrenuli rezultat u svoju korist. U 46. minuti domaći rukometaši imali su i tri gola prednosti, ali Izviđač se ponovno uspio vratiti u utakmicu, tako da je četiri minute prije kraja rezultat bio izjednačen 22:22.

Novu prednost Međugorju donijeli su Stanko Šimović i Dodig, dok je s druge strane Izviđač Križanovićevu mrežu do kraja utakmice pogodio samo jednom. Svojim petim pogotkom na utakmici Tomislav Šimović postavio je konačnih 25:23, tako da je Međugorje nakon dugo vremena uspjelo pobijediti Izviđač. Razlog više za slavlje rukometaša Međugorja je i činjenica kako je sedam igrača Izviđača koji su večer ranije pobijedili Zagreb u regionalnoj ligi bilo i na ovoj utakmici.