Sigurni Marin Čilić do prvog polufinala u Rimu

Marin Čilić stigao je do novog polufinala na Masters turnirima, a prvog na zemljanoj podlozi. Četvrti nositelj u dva je seta bio bolji od španjolskog tenisača Pabla Carrena-Buste čime će se vratiti na četvrto mjesto ATP ljestvice…

Prvo polufinale na Masters turnirima na zemljanoj podlozi osigurao je Marin Čilić. Hrvatski tenisač odigrao je jako dobar četvrtfinalni meč protiv Španjolca Pabla Carrena-Buste i stigao do treće pobjede u trećem međusobnom dvoboju.

Najbolji hrvatski tenisač slavio je sa 6:3, 6:3 za sat i šest minuta provedenih na terenu, a za ulazak u finale igrat će protiv boljeg iz dvoboja Alexander Zverev – David Goffin. Vrijedi izdvojiti kako će se ovom pobjedom vratiti na četvrto mjesto ATP ljestvice.

Jedna break lopta u cijelom prvom setu bila je dovoljna Marinu Čiliću za oduzimanje servisa. Pri vodstvu 3:2 iskoristio je ponuđeno i lakoćom zaključio prvi set u svoju korist za samo 31 minutu. Samo četiri poena Čilić je ispustio na vlastitom servisu.

Odmah na otvaranju drugog seta najbolji hrvatski tenisač iskoristio je i drugu break priliku te došao do vodstva 1:0. Sigurnom igrom u ostatku seta Čilić je bez većih problema zaključio meč u svoju korist još jednim napravljenim breakom.