Simmons s triple-doubleom predvodio Sixerse u pobjedi protiv Clippersa, Zubac vodio veliku bitku

Tijesan i intenzivan dvoboj odigrali su u Philadelphiji Sixersi i Los Angeles Clippersi. Philadelphia je na kraju odnijela pobjedu 110:103, no imali su i Clippersi faza utakmice u kojima su mogli iskoristiti dobru igru i odvesti dvoboj na svoju stranu.

Ivica Zubac dobio je 20 minuta i već po pravilu najbolje je reagirao u tom prvom pojavljivanju na parketu. Odlično je odrađivao posao u fazi obrane, u napadu je stalnim i inteligentnim blokovima otvarao dosta prostora suigračima i to je odrađivao puno bolje od Harrella koji ga mijenja.

Kasnije je imao problema s osobnim pogreškama, Embiid se razigrao i bilo je sve više problema. Ukupno je na parketu proveo 20 minuta i za to vrijeme je upisao sedam poena (3/3 za dva, 1/2 slobodna) uz osam skokova, dvije asistencije i dvije blokade.

Ben Simmons i Joel Embiid nosili su Sixerse do posljednje dionice, a onda je ključnu ulogu u napadu preuzeo Josh Richardson koji je u tom razdoblju ubacio čak 17 od svojih 21 poena.