Sjajna uvertira pred SP: BiH bolja od Hrvatske

Izabranici Zdenka Grbavca sinoć su pružili sjajnu partiju protiv Hrvatske, koja je jedan od glavnih favorita za osvajanje zlatne medalje.

Odlično je naša reprezentacija otvorila susret. Poveli su sa 3:0, te su u potpunosti diktirali tempo tokom prvog poluvremena. Imali su u jednom trenutku i prednost od šest golova razlike 14:8, ali je Hrvatska u finišu poluvremena uspjela smanjiti na tri gola zaostataka 15:12.

Hrvatska je na početku drugog poluvremena uspjela stići na gol zaostatka, ali je ponovo naša reprezentacija zaigrala sjajno. Držali su prednost od četiri do pet golova, te su na kraju sasvim zasluženo došli do pobjede.

Iako su svi naši rukometaši pružili zaista odlične partije, vrijedi istaći odličnu igru Bubala, Perića i Halilkovića.

Večerašnji susret pokazao je da su naši mladi momci odradili sjajne pripreme i sigurno je da uz veliku podršku s tribina mogu na Svjetskom prvenstvu ostvariti dobar rezultat, a ako nam se poklope neke stvari, ni medalja neće biti daleko.