Sjajni Ivica Zubac na tri asistencije do triple-double učinka

Detroit Pistonsi nisu tako lako pali u Los Angelesu. Clippersi su se morali pomučiti za pobjedu 131:124 i tek u zadnjoj dionici potpuno su slomili otpor Pistonsa i otišli do pobjede.

Kawhi Leonard dobio je odmor, ali i bez njega su Clippersi stigli do pete pobjede u nizu, još jednom predvođeni Paulom Georgeom koji je treću utakmicu zaredom ubacio preko 30 poena. Utakmicu sezone odigrao je Marcus Morris, a Ivica Zubac pridružio se s double-doubleom, ali i rekordom karijere po broju asistencija. Ostalo je na samo tri asistencije do prvog triple-doublea u karijeri.

“Uopće nije bio problem u našem napadu već u obrani. Ipak krajem susreta u zadnjoj dionici i ona je proradila”, rekao je Zubac nakon susreta.

Unatoč 63 posto ubačaja iz igre, Clippersi su najvećim dijelom susreta bili u zaostatku i Pistonsi se nisu pokazali kao najlošija momčad Istočne konferencije.

Šest i pol minuta prije kraja bilo je 110:110, a onda su domaćini kreirali seriju 10:2 nakon koje se Detroit više nije uspio oporaviti.

Kod Clippersa u ovoj pobjedi Marcus Morris je ubacio 33 poena (6/8 trica), uz šest skokova, Paul George 32 poena uz devet asistencija, a Zubac je za 35 minuta upisao 13 poena (5/6 za dva, 3/6 slobodna) uz deset skokova i sedam asistencija.

Kod Pistonsa Saddiq Bey završio je s 25 poena, Josh Jackson s poenom više, a Cory Joseph ubacio je 18 poena uz 13 asistencija i pet skokova.