Solidni nastupi Lončara i Planinića, Himkiju težak poraz za oproštaj od sezone

Košarkaši moskovskog CSKA plasirali su se u finale VTB lige. Tamo ih očekuje dvoboj protiv Lokomotiva iz Kubana koji je nadigrao Žalgiris. CSKA je do finala stigao najboljom igrom u pravom trenutku, u petoj utakmici polufinala na gostovanju kod Himkija…

Drugo poluvrijeme pete utakmice polufinalne serije između Himkija i CSKA donijelo je razliku i odlučilo o putniku u finale. Himki je odradio veliki posao u četvrtoj utakmici u Moskvi kada je ubačajem Zorana Planinića izborio odluku na svom parketu, ali se “smrznuo” u najgore vrijeme.

Prvo poluvrijeme nije davalo nikakve naznake da bi susret mogao završiti s visokom pobjedom bilo koje momčadi.

Na odmoru je bilo poravnatih 37:37, a onda je krenuo rasplet.

Andrej Voroncevič je povukao goste, napad Himkija je postao nevjerojatno anemičan i CSKA je počeo stvarati sve veću prednost. Ona je iz minute u minutu sve više rasla, Himki je pokušavao na sve načine doći do preokreta, ali ništa više nije funkcioniralo.

Na kraju su Moskovljani otišli do vrlo visoke pobjede 87:64 koja ipak nije ogledalo cijele serije.

Voroncevič je susret završio na 11 poena (4/5) i pet skokova, a prvo ime utakmice bio je Viktor Hrjapa koji je ubacio 14 poena (5/7) uz osam asistencija i sedam skokova dok je 14 poena dodao i Sonny Weems (5/7).

Kod Himkija Krešo Lončar je za 16 minuta ubacio 14 poena (6/8 za dva, 2/3 slobodna) uz dva skoka i dvije asistencije, James Augustine je dodao 13 poena (6/9), a Zoran Planinić za 29 minuta ubacio je 11 poena (3/6 za dva, 0/3 za tri, 5/5 slobodna) uz pet asistencija i četiri skoka.