Stipanović najbolji u susretu sa Češkom

Seniorska košarkaška reprezentacija naše države je poražena od Češke rezultatom 98:93 u trećoj utakmici turnira u Grčkoj. Naši momci su imali prednost u većem dijelu prvog poluvremena, ali se na kraju na odmor otišlo sa neriješenim rezultatom 44:44.

Na kraju prve dionice smo imali prednost rezultatom 26:24, a onda je bio rezultatski egal. Češka je puno bolje odigrala u trećoj četvrtini meča koju dobijaju rezultatom 26:18 i na ulasku u posljednjih deset minuta rezultat je glasio 70:62.

U posljednjoj dionici meča je viđena efikasna partija na obje strane i Česi su na kraju imali više snage i koncentracije i ubilježili su trijumf.

Najefikasniji igrač u redovima naše reprezentacije je bio Andrija Stipanović sa 24 poena, 8 skokova i 4 asistencije, dok je Marko Šutalo ubacio 14 poena.

Nemanja Gordić i Elmedin Kikanović su ubacili po 11 poena, dok je Milan Milošević dodao 10. Na drugoj strani je najbolju partiju pružio Tomas Satoransky sa 22 poena, 5 skokova i 4 asistencije.