Marin Čilić poražen u osmini finala Cincinnatija, Gasquet slavio u dva seta

U dosta nervoznom nastupu punom uspona i padova Marin Čilić upisao je poraz od Francuza Richarda Gasqueta koji je slavio sa 7:5, 6:3…

Marin Čilić nije uspio izboriti prolaz u četvrtfinale turnira u Cincinnatiju. Sveukupno gledajući nije odigrao dobar meč, posebno završnicu prvog i drugi set u kojima je bilo puno nervoze i velikih promašaja.

Čilić je bio bolji u većem dijelu prvog seta, propustio je u tri gema prilike za break da bi na svom servisu u prvu krizu ušao na kraju seta i odmah pokleknuo.

Gasquet je iskoristio treću set loptu na servisu Čilića i sa 7:5 uzeo prvi set.

Nervoza kod marina bila je očita, promašivao je i one najlakše udarce, a nakon što je početkom drugog seta došao do breaka teškom mukom i odmah nakon toga izgubio servis, stvari su potpuno otišle nizbrdo.

Gasquet je kod 4:3 stigao do 15:40, napravio novi break i mirno završio meč te Čilića ispratio iz turnira. Francuz je tako upisao i treću pobjedu u Cincinnatiju i to treću bez izgubljenog seta.