Turbina pobijedila Brotnjo na Barama

U 2. kolu Druge lige NS FBiH –skupina Jug nogometaši Turbine iz Jablanice pobijedili su Brotnjo na Barama rezultatom 1:0. Pogodak vrijedan tri boda za Turbinu postigao je Seid Zukić u 13. minuti utakmice.

Prvu priliku na utakmici imali su nogometaši Brotnja. Ivan Šarac je lijepo primio loptu na desnoj strani i povratnom loptom uposlio Karla Vasilja u kaznenom prostoru gostiju, ali Vasiljev udarac odlazi pored vrata. Ubrzo nakon prilike Brotnja kapetan Čitlučana Mario Miličević griješi u obrani, a njegovu grešku koristi Seid Zukić i šalje loptu pored Šege u mrežu za 0:1.

Nakon postignutog pogotka nogometaši Turbine su nastavili sa dobrom igrom i sredinom prvog poluvremena Zukić je ponovno imao lijepu priliku, no ovaj put je bio neprecizan. Nešto više od igre domaći nogometaši su pokazali tek u nastavku kada se nekoliko puta zaprijetili preko Pehara i Šarca, ali rezultat se nije mijenjao. Blizu pogotka iz slobodnog udarca bio je i Josip Miloš, no njegov šut pogađa mrežu sa vanjske strane.

Bolje razdoblje igre Brotnja u nastavku prekinuto je nakon isključenja kapetana Miličevića. Nogometaši Jablanice su pokušavajući „ukrasti” koju minutu ometali izvođenje prekida, nakon čega je Miličević grubo odgurnuo nogometaša Turbine zašto mu je sudac Primorac zasluženo pokazao crveni karton.

S igračem više Turbina je mnogo lakše utakmicu privela kraju, a vratar Šego se pred kraj utakmice morao dobro potruditi da Šćuk ne povisi na 0:2.

HNK Brotnjo: Šego, Soldo, Pavlović (od 69. D. Miličević), Mustapić, Brajković, Vasilj (od 72. Šimović), Miloš, Pehar, Šarac (od Barbarić), Skoko.

FK Turbina: Hero, Zahirović, Đuliman, Ovnović, Čilić, Vila, Halilhodžić, Hadžiomerović, Zukić (od 85. Saltaga), Šćuk, Đelmo (od 64. Hajdarević).