U Međugorju odigran turnir za veterane iz kalendara Svjetske teniske federacije

Od 7. – 10 srpnja u Međugorju je u sklopu Međunarodne sportske manifestacije „Dani tenisa  2022.“ odigran turnir za veterane iz kalendara Svjetske teniske federacije. U svome  premijernom izdanju, turnir je okupio najbolje veterane i veteranke iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine. U kategoriji + 30 titulu je osvojio Željko Dodig. Drugo mjesto pripalo je Ivanu Mariću, a trećeplasirani su bili David Galić i Marijo Primorac.  Kod žena, Mara Musa osvojila je prvo, Ana Vasilj drugo, a Martina Dodig treće. U kategoriji + 40 slavio je Grgo Vučić ispred Dejana Rašića i Marina Bradvice.

Kod žena, prvo mjesto osvojila je Marija Marić, drugo Tanja Vučić-Tomić, a treće Dajana Vasilj. Kod muškaraca +50, najbolji je bio Ismir Brkić, drugo mjesto osvojio je Marko Kožul, dok je trećeplasirani bio Zlatko Šoše. U konkurenciji parova, naslov su osvojili Željko Dodig/Marko Kožul koji su u i finalu svladali Ismira Brkića/Zlatka Šošu. Trećeplasirani su bili Grgo Vučić/Dejan Rašić. Program ovogodišnje manifestacije Dani tenisa 2022. nastavlja se turnirom za rekreativce „Brotnjo Cup“.

Sponzori Dana tenisa su: Središnji državni ured za Hrvate izvan Republike Hrvatske, Federalno ministarstvo kulture i sporta, Općina Čitluk, Vlada Hercegovačko-neretvanske županije, HT ERONET,  Sportsko-rehabilitacijski centar Korak, Salon ljepote Irina, Elite Media Group, Eurofarm Centar Poliklinika Međugorje, prirodna izvorska voda Leda,  Restoran FILII, Hotel “Spa” Međugorje, Marina d.o.o.,  Ledo d.o.o. Čitluk, Sweets Crepe & Snack cafe, X SOFT, Sportska oprema „Djak“, Bela vita, Lukas-Nakić, Premier kladionica, restoran „Woods“ Vinarija  „Carska vina“ Grgo Vasilj.