Zubac i Žižić sa sličnom minutažom, centar Lakersa efikasniji

Navijači Los Angeles Lakersa pozdravili su LeBrona Jamesa i nove Lakerse koji su odigrali prvu utakmicu u Staples Centreu. Protivnik su bili vrlo dobri Denver Nuggetsi koji su na kraju tijesno slavili 113:111. Prije nekoliko dana ove momčadi sastale su se u San Diegu, a tamo su Nuggetsi dosta lakše došli do pobjede.

Naravno, ovaj dvoboj protekao je u znaku Jamesa kojeg su domaći navijači došli pozdraviti u velikom broju. Priliku je dobio i Ivica Zubac koji je stvarao probleme Denveru i pomogao Lakersima u reketu krajem treće i početkom četvrte dionice, a odigrao je ukupno 11 minuta i za to vrijeme ubacio devet poena (4/5 za dva) uz tri skoka i blokadu, sasvim korektno iskoristio je svoju minutažu.

Mogli su Lakersi u završnici izboriti barem produžetak, ali u zadnjih 14 sekundi koliko su imali za napad, nisu uputili šut na koš.

Ponovno je najefikasniji kod Lakersa bio Javale McGee s 15 poena, osam skokova i pet asistencija, Josh Hart dodao je 14 poena, a James za 15 minuta 13 poena. Kod Nuggetsa Mason Plumlee ubacio je 23 poena, a Nikola Jokić 20 poena uz šest skokova.