Unicaji pobjeda protiv Planinićevog Efesa

Istanbulski dvoboj Anadolu Efesa i Unicaje završen je pobjedom momčadi iz Malage 74:72. Neizvjestan susret do posljednjih sekundi donio je svih 40 minuta ravnopravnu košarku u kojoj nijedna momčad nije uspjela prelomiti rezultat i osigurati značajniju prednost. Takav razvoj susreta osigurao je dramatičnu završnicu u kojoj Efes ipak nije uspio napraviti preokret.

U samom finišu susreta, konkretnije u posljednjih deset sekundi, s linije slobodnih bacanja precizni su bili Ryan Toolson i Fran Vazquez što je bilo dovoljno za pobjedu. U posljednjim trenucima Jamon Gordon je imao slobodna bacanja, prvo je pogodio, a drugo namjerno promašio nakon čega je Kerem Gonlum uzeo skok u napadu, ali nije pogodio za poravnanje.

Zoran Dragić je predvodio goste sa 17 poena (6/11) i šest skokova dok je Ryan Toolson dodao 16 poena (5/10). Kod Efesa Scotty Hopson je ubacio 15 poena (5/8)Birkan Batuk 12 (5/8), a Zoran Planinić je za 21 minutu dodao dva poena (1/4 za dva, 0/2 za tri) uz dvije asistencije.