Uspješna američka turneja Ivana Dodiga se nastavlja

Hrvatska će imati dva predstavnika u drugom kolu Mastersa u Cincinnatiju. Ivi Karloviću pridružio se Ivan Dodig pobjedom protiv latvijskog kvalifikanta.

Vjerojatno kao što je i sam očekivao, Ivan Dodig prošao je prvu prepreku na Mastersu u američkom Cincinnatiju. Protiv obećavajućeg latvijskog kvalifikanta Ernestsa Gulbisa (48. na svijetu) slavio je u dva prilično zahtjevna seta, 6:3, 7:6(3). U drugom setu vratio je izgubljeni servis i riješio posao na jednostavniji način.

Pravi posao Dodiga čeka u drugom kolu. Ide na šestopostavljenog Gäela Monfilsa, vodećeg francuskog tenisača koji je u prvom kolu bio slobodan.

U prvom setu Dodig je protiv Gulbisa imao jednu pravu priliku i iskoristio je. Manja Dodigova nesigurnost na svojem servisu u drugom gemu (spašene dvije break-prilike) prevladana je bez posljedica i ubrzo je on bio taj koji je iskoristio priliku za kontrolu prvog seta. Ona mu je umalo izmakla kod 4:2 i break-lopte za Latvijca, ali Međugorac se izvukao iz neugodne situacije i nastavio gdje je stao.

Točnije, nastavio je kontrolirati situaciju na terenu i čvrsto servirajući osigurao prvi set. Nastavilo se u tom stilu i u nastavku sve do šeste igre kad je latvijski kvalifikant iznudio dvije break-lopte i došao do prednosti 4:2.

Uzvratio je naš igrač već u sljedećem gemu izborivši 0:40 i potvrdivši break za priliku da sam ispiše scenarij drugog seta. A drugi set otišao je u tie-break kojeg je Dodig sjajno otvorio.

Napravio dva mini-breaka i poveo 4:0. Nije dopustio 22-godišnjaku da se približi i osigurao pet meč-lopti. Bilo je to sasvim dovoljno da trasira put prema drugom kolu.

Dodig je poboljšao svoj omjer s Gulbisom na Touru. Igrali su jednom prije Cincinnatija, u Zagrebu 2009. U osmini finala na rasporedu je bio sličan meč koji je Dodig dobio 7:6(3), 6:4.

Osim Dodiga, drugo kolo Cincinnatija osigurao je i Ivo Karlović koji je u dva seta svladao Floriana Mayera. Marin Čilić izgubio je od 15. nositelja Jo-Wilfrieda Tsonge.