Uvjerljiva pobjeda Brotnja

Malonogometaši Brotnja su, u okviru 7. kola Prve malonogometne lige FBiH, na domaćem terenu uvjerljivo nadigrali Kaskadu iz Gračanice s visokih 10:5. Najzaslužniji za novu pobjedu Britnja bio je Ante Tole, koji je na utakmici postigao pet pogodaka.

Raspoloženi Tole već je u 2. minuti postigao svoj prvi pogodak pogodivši iz slobodnog udarca za vodstvo Brotnja 1:0. Samo minutu kasnije Marković asistira za Berića koji povisuje na 2:0. U 5. minuti Tole postiže svoj drugi gol pospremivši loptu s gol linije u mrežu nakon asistencije Čilića, a u istoj minuti Tole je ponovno uspio prevariti vratara Kaskade i povisiti na 4:0. Nakon pet minuta u kojima su bili u apsolutno podređenom položaju igrači Kaskade uspjeli su odgovoriti preko Oručevića, koji uspijeva smanjiti zaostatak na 4:1, no gledatelji u Gradskoj sportskoj dvorani nisu trebali dugo čekati na novi pogodak Brotnja. U 8. minuti Tole u slalomu prolazi kroz gostujuću obranu i postiže svoj četvrti pogodak na utakmici.

Dvije minute kasnije odličnu predstavu Tole je zaokružio petim pogotkom u mreži Kaskade.

Stigavši do uvjerljivog vodstva domaći nogometaši malo su se opustili što je Kaskada iskoristila i iz dvije gužve pred golom Galića postigla dva gola, bolje rečeno pomalo nespretnim reakcijama igrači Brotnja ugurali su dvije lopte u Galićevu mrežu. Do kraja poluvremena domaći kapetan Čilić povisio je prednost Brotnja na 7:3, a konačnih 8:3, rezultat s kojim se otišlo na odmor, postavlja Marković lijepo prevarivši petom istrčalog vratara Kaskade.

Za razliku od prvog poluvremena, koje je ponudilo pravu golijadu, na pogodak u drugom poluvremenu trebalo se čekati punih dvanaest minuta. Naime u 32. minuti Oručević je neoprezno vratio loptu svom vrataru u situaciji kada ovaj nije imao pravo igrati njom nakon čega je lopta završila u mreži. Najveći dio nastavka strijelci su mirovali, da bi na kraju u posljednjoj minuti bila postignuta tri gola. Prvo je Oručević u posljednjoj minuti susreta postigao svoj drugi pogodak i smanjio na 9:4, da bi u istoj minuti Hadžić ukrao loptu Pavloviću pred golom Brotnja i bez problema pogodio za 9:5. Konačni 10:5 postavio je Prusina postigavši gol također u posljednjoj minuti.

MNK Brotnjo: Galić, Musa, Bošković, Berić, Čilić, Zadro, Tole, Pantić, Marković, Prusina, Pavlović.

MNK Kaskada: Kukuruzović, Marmarac, Murselović, Hadžić, Oručević, Krdžić, Spahić, Nurić.