Veliko slavlje Zadra u Domu sportova, Krasić pogodio za produžetak

Puno toga je napisano o razočaravajućoj sezoni Cedevite, sezoni u kojoj je praktički u sva natjecanja osim Eurolige ušla kao favorit za trofej. Trofeja još nema, ostalo je još samo hrvatsko prvenstvo, a početak je bio loš. U gostima ih je svladao Zadra nakon produžetka 84:79…

Novo natjecanje, nova nada, u Cedeviti su se nadali da će nakon neuspjeha u Kupu Krešimira Ćosića i ABA ligi, barem u ovom natjecanju krenuti na pravi način. Međutim, bili su u krivu, doputovao im je raspoloženi Zadar na krilima euforične pobjede protiv Splita u posljednjem kolu ABA lige.

Cedevita je u susret ušla bez Marka Tomasa i Predraga Šuputa i to se osjetilo na njezinoj igri. Bez obzira na to, Jakša Vulić i dalje ima dovoljno jaku momčad da može u svojoj dvorani svladati Zadar.

Problema nije bilo samo u početnoj fazi kada je domaćin dobro igrao, Zadrani su trebali vremena da uhvate i ritam i prvu dionicu su završili s minusom 19:13.

Do poluvremena Zadrani se bude, igraju sve bolje i polako sustižu domaćina. U posljednje dvije minute prvog dijela Cedevita nije ubacila niti poen, s druge strane Zadar je preko Thornea i Nurkića smanjio na 37:35.

Bio je to znak za vrlo neizvjestan nastavak, niti jedna momčad nije mogla do značajnije prednost i u završnicu susreta Cedevita zahvaljujući trici Braceya Wrighta ima 72:69.

Mogla je Cedevita tu zaključiti utakmicu, imala je napad uz brzo izgubljenu loptu, a s druge strane je jako loše branila napadački skok i upravo nakon jednog Ramljaka, Bariša Krasić zabija tricu za produžetak.

U produžetku je Zadar ponovno rastao u završne dvije minute. Povela je Cedevita 79:76 polaganjem Lukše Andrića, međutim to su bili njezini posljednji poeni na susretu nakon čega Ivanov, Thorne i Delaš odvode goste do pobjede 84:79.