Vrhunska partija Andrije Stipanovića u novoj pobjedi Trabzonspora!

Košarkaši Trabzonspora su na svom terenu u trećem kolu Eurochallenge Cupa porazili Magnofit rezultatom 80:72. Centar naše seniorske reprezentacije Andrija Stipanović je na ovom meču ubacio 15 poena, imao 15 skokova, dodao 3 asistencije, šut iz igre 6/8 i to sve za 25 minuta koliko je proveo u igri.

Već nakon prve četvrtine domaćin je imao prednost rezultatom 22:9. Drugu su dobili rezultatom 22:21 i na poluvremenu imali prednost od 14 poena, a rezultat je glasio 44:30. Ipak, gosti dobijaju treću četvrtinu i to rezultatom 23:16 i na ulasku u posljednjih deset minuta su imali sedam poena zaostatka.

Domaćin je do kraja uspio održati ovu prednost i ubilježiti pobjedu. Najefikasniji igrač u redovima pobjednika je bio Sean Marshall sa 18 poena, dok je Novica Veličković ubacio 17. Na drugoj strani najbolji je bio Aleksandar Georgiev sa 15 poena.